Přednáška PhDr. Vítka Čelikovského v rámci několikadenního festivalu Den pro dno (pánevní) 21.10.2018. Tento festival organizuje Škola pánevního dna. Smyslem celé akce je zvyšovat informovanost veřejnosti odborné i laické o problematice spojené s pánevním dne. Tato oblast je nesmírně důležitá z hlediska toho, že drží, nese naše vnitřní orgány, ovšem musí umožňovat řídit prostup tělních tekutin; je spojená se zažíváním, vylučováním, reprodukcí, sexuální slastí… A protože je nedílnou součástí našeho těla, projevují se v ní odrazy naší psychiky…

Přednášky byly děleny se zaměřením pro muže či ženy.

Téma: PSYCHOSOMATIKA MUŽSKÉ PÁNVE
Tělo a emoce jsou provázané a mít „stažený zadek“ říkaly už naše babičky. Stažené co vlastně? No svaly! Jak to vědí, že žiji ve stresu? Mám obavy atd.? Naše tělo má svou vlastní moudrost a odráží často to schované a dobře uložené pod společenským klišé o tvrdých chlapech, co nepláčou. Pánev je motor chlapa. Tak se podíváme, jak nám šlape, čím a jak jej seřídit a jak jej používat. Sebevědomí, vitalita, radost, uzemnění. To můžeme zájmem o své tělo získat a udržet si. Teoretická přednáška od muže pro muže i ženy.

Smysl a cíl přednášky:
motivovat muže k péči o své tělo. Témata pojící se k pánevnímu dnu jsou těžká, prostě se o nich nemluví a muži na ně zůstávají sami… Podpořit celistvý pohled na zdraví, nehuntovat tělo výkonem, workoholismus …, vysvětlit provázanost těla a emocí a naopak, nabídnou individuální psychoterapii.

Share This