Na námi organizované akci „Psychopařba 20let!“ pro absolventy i studenty Katedry psychologie FFUK vystoupil její čerstvý vedoucí doc. Radvan Bahbouh:

Dobrý večer,

musím říci, že Vás moc rád vidím. To je první věc. Jakmile jsem viděl tváře, které jsem několik let postrádal na katedře, tak to bylo moc příjemné. A to je jeden z důvodů, proč jsem na katedře zůstal. Je to příjemné být v kontaktu se studenty.  Jak říkal Martin (Konečný), ono se to nějak stalo, teďka katedru psychologie vedu… (potlesk) Děkuji. To je ještě zatím nezasloužené.

Již na začátku příštího roku bude mnoho změn, které si myslím, že budou změny k lepšímu.  A omlouvám se za to, že Vás nezasáhnou (potlesk a smích).

Jenom pro zajímavost.  Podařilo se mi domluvit, že přijedou přednášet lidé z Oxfordu. Domlouváme se na spolupráci s Oxfordem. Bude nám přednášet člověk, který přednášel statistické programování pro psychology v Cambridge. Bude nám přednášet řada vynikajících osobností… to je pozitivní. Doufám, že se podaří nasměrovat katedru směrem do nějakého pohybu, protože ona dlouhodobě, a já jsem za to spoluzodpovědný, se moc nepohybovala.

Já jsem tady i ze zištných důvodů, protože kdokoliv z Vás, kdo by chtěl s katedrou spolupracovat, má nějaký nápad, je členem nějakého pracoviště, které dělá terapii, výzkum, a myslí si, že by stálo za to vymyslet nějakou bližší spolupráci, tak mi dávejte vizitky, oslovujte mne, a když ne třeba v rámci prosince, kdy je těch schůzek hodně, tak v rámci toho prvního čtvrtletí. Já bych se Vám ozval a chtěl bych s Vámi spolupracovat.

Jeden z plánů, který mám a který jsem již oznámil, že si myslím, že nevyužitý potenciál, který má katedra psychologie, spočívá právě v jejich absolventech – ve Vás.  (potlesk…) A právě proto bych rád založil … ALUMNI, abyste byli informovaní, co se na katedře děje, abyste měli možnost s námi spolupracovat. Takže využiji (či zneužiji) ten seznam, který byl využitý pro pozvánky na tuto akci, pro to, abychom Vám zaslali newsletter a bude tam výzva, abyste nás kontaktovali. A jestli budete schopni přiložit ruku k dílu, budu za to moc rád. Chci Vám za to dopředu poděkovat.

A ještě jednou se těším z toho, že se po tolika letech, s některými po tolika měsících, vidíme.

 

Omluvte, prosím, stylistiku, jedná se o doslovný přepis projevu.

Projev Radvana Bahbouha k absolventům VIDEO

Psychopařba je legendární akce studentů psychologie. Je to již dvacetiletá tradice, která se předává z ročníku na ročník. Za založením této tradice stojí dva lidé a Vítek Čelikovský a Martin Konečný.

 

 

 

 

 

Share This